Jak to u nás vypadá

Vítejte v organizaci Nové Zámky – poskytovatel sociálních služeb, p. o. Jsme příspěvkovou organizací, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj. Organizace poskytuje tři sociální služby – domov pro osoby se zdravotním postižením, domov se zvláštním režimem a chráněné bydlení.

DOZP Nové zámky

Nové Zámky jsou ústředím celého zařízení. K zámku přináleží rozlehlý park, který je využíván k procházkám, relaxaci a k pořádání akcí. Park je přístupný veřejnosti. V této budově se o klienty staráme nepřetržitě. Cílem nás všech je zajistit klientům péči, kterou potřebují.
 
Budova zařízení v Nových Zámcích je vnitřně členěna na samostatná bydlení, na kterých jednotlivé pracovní týmy zjišťují, hodnotí a zabezpečují potřeby uživatelů sociální služby spojené s bydlením, stravováním, hygienou, péčí o vlastní osobu (sebeobsluhou) a volným časem.
 
Každé z bydlení má jiné prostorové dispozice, ve všech případech se jedná o skupinové bydlení v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny standardním zařízením i soukromým zařízením uživatelů. Jednotlivá bydlení dále disponují společným sociálním zařízením pro všechny uživatele bydlení, společnými prostory pro výdej stravy, jídelnou a společenskou místností.

DOZP Červenka

Zařízení se nachází v rodinném domě v obci Červenka, Wolkerova 361.
Dům je třípodlažní a je situován v běžné zástavbě obce. Součástí domu je dvojgaráž, zahrada s altánkem, skleníkem a zahradním domkem.

V objektu se nachází dvě bytové jednotky.

PP – pracovna, šatna, prádelna, sklad, místnost pro úklidové prostředky, kotelna
1. NP – kuchyň s jídelnou, sociální zařízení,  jeden dvoulůžkový pokoj a dva jednolůžkové pokoje
2. NP – kuchyň s jídelnou, sociální zařízení,  jeden dvoulůžkový pokoj a dva jednolůžkové pokoje

DOZP Litovel

Zařízení se nachází ve městě Litovel, Rybníček 45/10.
Jedná se o čtyřpodlažní podsklepený objekt, který je situován v běžné zástavbě města. Nadzemní podlaží jsou bezbariérová. K budově náleží zahrada se zahradním domkem.
Klienti mají pro bydlení k dispozici jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje, toalety, sprchy, koupelny s vanami, které jsou přístupny ze tří stran, kuchyňky s jídelnami a další prostory.

DOZP Měrotín

Zařízení se nachází v objektu v obci Měrotín, Měrotín 106.
Jedná se o objekt, který je rozdělen na dva přízemní rodinné domy vzájemně propojené společnou chodbou. Objekt, jehož součástí je zahrada s částečně zastřešenou terasou, je situován v běžné zástavbě obce.

V objektu se nachází dvě bytové jednotky.

V bytové jednotce v pravé části objektu jsou dva jednolůžkové pokoje, dva dvoulůžkové pokoje, denní místnost s kuchyňským koutem, z níž je vstup na zahradu, koupelna se sprchovým koutem a toaletou, koupelna s vanou a toaletou,  pracovna, toaleta a koupelna pro personál a technická místnost.
V bytové jednotce v levé části objektu jsou dva jednolůžkové pokoje, dva dvoulůžkové pokoje, denní místnost s kuchyňským koutem, z níž je vstup na zahradu, koupelna se sprchovým koutem a toaletou, koupelna s vanou a toaletou, šatna pro personál a úklidová místnost.

DZR Červenka

Zařízení se nachází v rodinném domě v obci Červenka, Jiráskova 338.
Samostatně stojící objekt se skládá ze tří podlaží, dvou nadzemních a jednoho v suterénu domu. Celá budova prošla v průběhu roku 2020 kompletní rekonstrukcí. Klienti jsou ubytováni v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích, které jsou umístěny v nadzemních podlažích domu, suterén slouží jako zázemí pro personál.

Rodinný dům zahrnuje dvě bytové jednotky.

PP – pracovna, sklad, šatna, prádelna, toaleta, sprcha, místnost pro úklidové prostředky
1. NP – předsíň, toaleta, sprcha s toaletou, denní místnost s kuchyňským koutem, dva jednolůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový pokoj
2. NP – předsíň, toaleta, sprcha s toaletou, denní místnost s kuchyňským koutem, dva jednolůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový pokoj

Chráněné bydlení Červenka

Bydlení je zajištěno v rodinném domě v obci Červenka, Nádražní 388.
Rodinný dům je samostatně stojící, podsklepený, přízemní s obytným podkrovím a vestavěnou garáží. RD je zděné konstrukce se zateplenou omítkou a sedlovou střechou. Okna jsou plastová. Podlahy v obytných místnostech jsou s keramickou dlažbou, v podkroví plovoucí (laminátové), v ostatních místnostech jsou keramické dlažby. Vytápění je v 1. NP podlahovým systémem, část suterénu a 2. NP je vytápěno ústředním systémem s napojením na plynový kotel.

Rodinný dům zahrnuje bytovou jednotku 3 + kk s garáží.

1. PP – garáž
2. PP – chodba, kancelář, koupelna se sprchovým koutem a WC pro personál, sklad, technická místnost, prádelna
1. NP – zádveří, komora (šatna), WC, obývací pokoj, kuchyň s jídelním koutem, 1 jednolůžkový pokoj
2. NP – chodba, koupelna s vanou a sprchovým koutem, WC, technická místnost, 2 dvoulůžkové pokoje

Chráněné bydlení Drahanovice

Bydlení je zajištěno v rodinném domě v obci Drahanovice, Drahanovice 283.
Dům je bariérový. Rodinný dům je samostatně stojící, nepodsklepený, přízemní s obytným podkrovím.  RD je zděné konstrukce se zateplenou venkovní omítkou a sedlovou střechou. Okna jsou plastová s venkovními žaluziemi. Podlahy v obytných místnostech jsou s keramickou dlažbou, v podkroví plovoucí (laminátové), v ostatních místnostech jsou keramické dlažby. Vytápění je zajištěno podlahovým systémem, ústředním systémem s napojením na plynový kotel a doplňkovým zdrojem je krb v obývacím pokoji.

Rodinný dům zahrnuje bytovou jednotku 6 + kk

1. NP – zádveří, technická místnost, koupelna se sprchovým koutem a WC, obývací pokoj s kk, kancelář, 2 jednolůžkové pokoje
2. NP – chodba, 2 jednolůžkové pokoje, 1 dvoulůžkový pokoj, koupelna s vanou a WC

Chráněné bydlení Litovel, Pavlínka

Bydlení je zajištěno v rodinném domě ve městě Litovel, Pavlínka 1141/17.
Dům je bariérový. Jedná se o čtyřpodlažní, částečně podsklepený, samostatně stojící rodinný dům se zahradou, který je rozdělen na dvě domácnosti.

RD zahrnuje dvě bytové jednotky 4 + 1

PP – sklep
1. NP – chodba, kancelář, koupelna se sprchovým koutem a WC pro personál, šatna pro personál, tvořivá dílna, sklad, technická místnost, kotelna
2. NP – chodba, 4 jednolůžkové pokoje, kuchyň, špajz, WC, koupelna se sprchovým koutem a WC, šatna klientů 
3. NP – chodba, 4 jednolůžkové pokoje, kuchyň, špajz, WC, koupelna se sprchovým koutem a WC, šatna klientů 

Chráněné bydlení Litovel, Staroměstské nám.

Bydlení je zajištěno v rodinném domě ve městě Litovel, Staroměstské náměstí 233/10.
Dům je bariérový. Jedná se o koncový řadový, třípodlažní, nepodsklepený rodinný dům se zahradou, který je rozdělen na dvě domácnosti.

RD zahrnuje dvě bytové jednotky 3 + 1

1. NP – zádveří, chodba, technická místnost, kotelna, sklad, koupelna se sprchovým koutem, WC, kuchyň, 2 jednolůžkové pokoje, 1 dvoulůžkový pokoj
2. NP – chodba,  technická  místnost,  kancelář,  koupelna  se  sprchovým  koutem,  WC,  kuchyň,  2 jednolůžkové pokoje, 1 dvoulůžkový pokoj
3. NP – půda

Chráněné bydlení Uničov

Bydlení je zajištěno v rodinném domě ve městě Uničov, Olomoucká 345.
Dům je bariérový. RD je koncový řadový částečně podsklepený s třemi nadzemními podlažími a podkrovím. Dvorní část je přízemní s pultovou střechou. V přední části je přistavěná vstupní veranda s terasou. Ve dvorní části se nachází samostatný zděný objekt se sedlovou střechou, který v 1. NP zahrnuje garáž a v podkroví pobytovou místnost. V RD jsou plastová okna, podlahy v obytných místnostech plovoucí, keramická dlažba. Vytápění je ústředním systémem s plynovým kotlem, ohřev TUV je plynovým kotlem s ohřevem a solárním systémem.

RD zahrnuje bytovou jednotku 6 + 1

PP – sklep
1. NP – chodba, kancelář, 2 jednolůžkové pokoje, koupelna s vanou a sprchovým koutem, WC, šatna, veranda
2. NP – schodiště, chodba, 1 dvoulůžkový pokoj, společenská místnost s kuchyňským koutem, WC, terasa
3. NP – chodba, 2 jednolůžkové pokoje, koupelna s vanou a WC
top