Jak to u nás vypadá

Vítejte v organizaci Nové Zámky – poskytovatel sociálních služeb. Jsme příspěvkovou organizací, jejichž zřizovatelem je Olomoucký kraj. Organizace poskytuje tři sociální služby – domov pro osoby se zdravotním postižením, domov se zvláštním režimem a chráněné bydlení.

DOZP a DZR Nové zámky

Nové Zámky jsou ústředím celého zařízení. K zámku přináleží rozlehlý park, který je využíván k procházkám, relaxaci a k pořádání akcí. Park je přístupný veřejnosti. V této budově se o klienty staráme nepřetržitě. Cílem nás všech je zajistit klientům péči, kterou potřebují.
 
Budova zařízení v Nových Zámcích je vnitřně členěna na samostatná bydlení, na kterých jednotlivé pracovní týmy zjišťují, hodnotí a zabezpečují potřeby uživatelů sociální služby spojené s bydlením, stravováním, hygienou, péčí o vlastní osobu (sebeobsluhou) a volným časem.
 
Každé z bydlení má jiné prostorové dispozice, ve všech případech se jedná o skupinové bydlení v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny standardním zařízením i soukromým zařízením uživatelů. Jednotlivá bydlení dále disponují společným sociálním zařízením pro všechny uživatele bydlení, společnými prostory pro výdej stravy, jídelnou a společenskou místností.

DZR Červenka

Každý z pokojů má jiné prostorové dispozice. Ve všech případech se jedná o skupinové bydlení v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny standardním zařízením i soukromým zařízením uživatelů. Jednotlivá bydlení dále disponují společným sociálním zařízením pro všechny uživatele bydlení, společnými prostory pro výdej stravy, jídelnou a společenskou místností.

Chráněné bydlení Červenka

Bydlení je zajištěno v rodinném domě v obci Červenka, Nádražní 388.
Rodinný dům je samostatně stojící, podsklepený, přízemní s obytným podkrovím a vestavěnou garáží. RD je zděné konstrukce se zateplenou omítkou a sedlovou střechou. Okna jsou plastová. Podlahy v obytných místnostech jsou s keramickou dlažbou, v podkroví plovoucí (laminátové), v ostatních místnostech jsou keramické dlažby. Vytápění je v 1. NP podlahovým systémem, část suterénu a 2. NP je vytápěno ústředním systémem s napojením na plynový kotel.

Rodinný dům zahrnuje bytovou jednotku 3+KK s garáží.

PP – chodba, koupelna, prádelna, posilovna, sklep, komora, garáž
1. NP – zádveří, komora (šatna), WC, hala, pokoj se samostatným vchodem, kuchyň s jídelním koutem
2. NP chodba, koupelna s WC, komora, 2 pokoje se samostatným vchodem

Chráněné bydlení Uničov

Bydlení je zajištěno v rodinném domě ve městě Uničov, Olomoucká 345.
Dům je bariérový. RD je koncový řadový částečně podsklepený se dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Dvorní část je přízemní s pultovou střechou. V přední části je přistavěná vstupní veranda s terasou. Ve dvorní části se nachází samostatný zděný objekt se sedlovou střechou, který v 1. NP zahrnuje garáž a v podkroví pobytovou místnost. V RD jsou plastová okna, podlahy v obytných místnostech plovoucí, keramická dlažba. Vytápění je ústředním systémem s plynovým kotlem, ohřev TUV je plynovým kotlem s ohřevem a solárním systémem.

RD zahrnuje bytovou jednotku 6+1

PP – sklep
1. NP – chodba, 4 pokoje, koupelna, šatna, WC, veranda
2. NP – schodiště, chodba, pokoj se samostatným vchodem, kuchyně s jídelním koutem, WC
3. NP – chodba, pokoj, pokoj, koupelna s WC (pokoje mají samostatné vchody)

Chráněné bydlení Drahanovice

Bydlení je zajištěno v rodinném domě v obci Drahanovice, Drahanovice 283.
Dům je bariérový. Rodinný dům je samostatně stojící, nepodsklepený, přízemní s obytným podkrovím.  RD je zděné konstrukce se zateplenou venkovní omítkou a sedlovou střechou. Okna jsou plastová s venkovními žaluziemi. Podlahy v obytných místnostech jsou s keramickou dlažbou, v podkroví plovoucí (laminátové), v ostatních místnostech jsou keramické dlažby. Vytápění je zajištěno podlahovým systémem, ústředním systémem s napojením na plynový kotel a doplňkovým zdrojem je krb v obývacím pokoji. V koupelně v 1. NP je sprchový kout, WC, umyvadlo, v koupelně ve 2. NP je rohová vana, WC, bidet a 2 umyvadla. V kuchyni je kuchyňská linka, elektrická varná deska, elektrický sporák a myčka nádobí. V 1. NP je proveden rozvod vysavače.

Rodinný dům zahrnuje bytovou jednotku 6+KK

1. NP – zádveří, technická místnost, koupelna s WC, obývací pokoj s KK, 3 pokoje se samostatným vchodem
2. NP – chodba, 3 pokoje se samostatným vchodem, koupelna s WC